מחזמר מקורי מאת ובבימויה של עדינה חיימיס.

משפחת קדמוני, היא משפחה מצחיקה וחביבה: אבא אבן (דביר בנדק), אמא אבנית (חני נחמיאס)  ובנם אבניהו (אייל שקרצי).
הם בדיוק עברו למערה חדשה בקיר המערות הגדול. קיר המערות במשך אלפי שנים היה מקום מגורם של הדינוזאורים, אך לאחרונה החליטו הקדמונים להתיישב במקום ולא להסכים לדינוזאורים לחיות בקרבם.

אבא אבן הוא ראש הקיר הנבחר, ובכך הוא שליט הממלכה. יחד עם מעמד השליט קיבל אבא אבן, את הספר הקדום “ממלכת הדינוזאורים” בו מסופר על הסוד לחיים בשלום עם הדינוזאורים. אך אף אחד לא הצליח מעולם להבין את כתב הסתרים בספר, ולכן לא נמצא פתרון עדיין לחיים משותפים.

אמא אבנית (חני נחמיאס) היא אשת קריירה מצליחה שמנסה “לג׳נגל” בין הקריירה למשפחה ומשתדלת בכל כוחה לגשר ולפתור את הבעיות בבית – בעיקר בין אבא אבן ואבניהו ששונא את המערה החדשה ורוצה לחזור למערה הישנה בה גר.

בוקר אחד הוא מחליט לצאת מביתו בסתר ולחזור למערתו הישנה. בדרכו הוא נופל לבור ודינוזאור נחלץ לעזרתו ומציל אותו. אבניהו המבוהל מבקש בסתר לבו שיהיה לו האומץ והשלווה להתקרב אל הדינוזאור על אף הפחד. משאלתו מתגשמת, ומופיעים לידו האבירים אומץ (סיון מסט) ושלוו (בן אדם) הם מבינים את שפת הדינוזאורים, וכך מצליח אבניהו לתקשר עם הדינוזאור.

אבניהו המום מכך שהדינוזאור טוב הלב עזר לו ולא נלחם בו כפי שמספרים כולם. הוא מבין שהדינוזאורים בסכנה, כי השכן הרשע ששוכן במערתו הישנה – סתום עין (יניב פולישוק) מצא דרך להשמיד את הדינוזאורים בעזרת כתב סתרים שמצא בספר “ממלכת הדינוזאורים”.

אבניהו מחליט להמשיך לכיוון מערתו הישנה בעזרת הג׳י-פי-עץ שלו, שם הוא פוגש את סתום עין הרשע. אבניהו והאבירים נלחמים בסתום עין, אך הוא מצליח לברוח מהם, ומבטיח שהתוכנית שלו רק התחילה ובקרוב מאד ישלוט בעצמו בממלכה וישמיד את כל הדינוזאורים.

אבניהו חוזר הביתה להוריו ומספר להם על החדשות המסעירות, אך אלה מתקשים להאמין לדבריו.
בביתו מחכה לו הפתעה – סופר קדמו-נֶנִי החדשה שלהם אשר תפקידה “לסדר” את מערכות היחסים בבית ולהשכין שלום.
בינתיים בממלכה מתכוננים הקדמונים בהמלצתו של סתום עין הרשע לקרב הגדול.

מי יזכה לגור בממלכה? הדינוזאורים או הקדמונים?
האם סופר קדמו-נֶני אכן תצליח להשכין שלום בבית?
האם סתום עין יצליח במזימתו להשמיד את הדינוזאורים?
מי יציל את הממלכה הקדומה ומי יציל את משפחת קדמוני?

משך: שעה וחצי, כולל הפסקה
מומלץ לגילאים 2 ומעלה